O nas

Instytut Medican istnieje od 2011 roku.
Został założony przez Rinusa Beintema z Holandii.

Medican Campus jest Instytucją Szkoleniową, która zajmuje się edukacją oraz dostarczaniem informacji (m.in. dla pacjentów, lekarzy, pracowników służby zdrowia) o zastosowaniu konopi w teorii, praktyce oraz profilaktyce zdrowotnej. Medican Campus poprzez kształtowanie polityki społecznej, zdrowotnej oraz gospodarczej prowadzi działalność o charakterze powszechnym w celu ograniczeniu szkód zdrowotnych i społecznych, zwracając uwagę na to, że edukacja jest kluczem do zbudowania zdrowego świadomego społeczeństwa.

Medican Campus zdobył szeroką wiedzę z zastosowania praktycznego Cannabis w wyniku powołania do życia Social Clubów w Holandii. Są one ostoją dla pacjentów poszukujących rzetelnych informacji oraz pomocy w praktycznym i medycznym użyciu konopi oraz olejków konopnych. Producent Produktów profilaktycznych oraz europejski dystrybutor półproduktów. Wspieramy firmy oraz gospodarstwa uprawiające konopie, którym służymy swoją pomocą oraz wiedzą i doświadczeniem. Medican Campus to źródło informacji oraz przestrzeń dla pacjentów, lekarzy i naukowców, którzy chcą zdobyć wsparcie wymienić się swoją wiedzą, doświadczeniem i innowacjach w temacie zastosowania kannabinoidów – pochodnych, ekstraktach i olejach z konopi. Wiemy, że współpraca pomiędzy różnymi podmiotami zapewni sukces w ochronie zdrowia społecznego. Medyczna marihuana jest dla wielu osób niezastąpionym wsparciem leczenia problemów zdrowotnych.

W Polsce Medican Campus powstał w 2017 roku, a jego założycielką jest Marzena Łasińska, która przez lata nabyła spore doświadczenie w kontakcie z pacjentami stosującymi terapię Cannabis. W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost obywateli polskich, którzy odwiedzają Social Cluby w Holandii, dlatego też zdecydowaliśmy się otworzyć Medican Campus w Polsce. Jesteśmy częścią nowego projektu, który wypełni brakujące ogniwo dla edukacji Cannabis w Polsce.

W 2017 roku Polski Rząd zdecydował się zalegalizować Cannabis (medyczne konopie) i jest to duży krok we właściwym kierunku. Najsmutniejszym problemem jest fakt, że produkt dostępny w Polsce jest bardzo drogi i trudny do uzyskania dla schorowanego człowieka. W mediach z tego powodu możemy zaobserwować fale informacji, że prawo nie działa – prawo działa i funkcjonuje, ale budzi wiele pytań, wątpliwości i kontrowersji. Powinno zostać dostosowane tak, aby konopie stały się bezpieczne, łatwo dostępne dla pacjentów a prawo zrozumiałe dla lekarzy, farmaceutów jak i chorych.

Jesteśmy po to, aby oferować nasze porady i konsultacje na każdym poziomie. W Polsce działamy od 3 lat, aby zapewnić pacjentom wiarygodne informacje. Obecnie prowadzimy rozmowy z lekarzami i naukowcami po to, by dzielić się wiedzą, która pomoże lepiej zrozumieć medyczne zastosowanie Cannabis.

Uważamy, że Cannabis jest bardzo dobrym dodatkiem do istniejącego leczenia różnych problemów zdrowotnych. Pragniemy jednak zaznaczyć, że nie można powiedzieć o  konopiach jak o cudownym lekarstwie, które sprawi, że Twoja choroba zniknie, mimo obserwacji ich pozytywnego działania. Cannabis jest rośliną o ogromnym potencjale medycznym z której powstają wyciągi, oleje i ekstrakty.

Korzystamy z tej strony internetowej, aby udostępnić jak najwięcej informacji, które są wspierane przez naukę oraz doświadczenie pacjentów. Instytut Medican Campus prowadzi działalność o charakterze społecznym, a praca wykonywana jest wspólnie z wolontariuszami zgodnie z zasadą solidarności.

Informacje, którymi się dzielimy, pochodzą głównie z Holenderskich szpitali, uniwersytetów, laboratoriów i około 20 000 pacjentów, którzy są użytkownikami Cannabis Oil. Dzięki temu możemy mówić o działaniu olejku CBD zgodnie z prawdą.

NASZE ODZNACZENIA I CERTYFIKATY