Reginald o swojej chorobie Leśniowskiego-Crohna.

Reginald o swojej chorobie Leśniowskiego-Crohna.

“Uwielbiam Instytut Medican Campus”

Reginald (44) mówi: nie tylko ciężko pracowałem dopóki nie zachorowałem, ale uprawiałem także dużo sportu. Gdy zacząłem się źle czuć, nie miało dla mnie znaczenia, jaki lek dałby mi lekarz rodzinny i tak miałem wysoką gorączkę i biegunkę. Od tego czasu wszystko co mogłem zrobić, to leżeć na kanapie. Byłem tak słaby, że trafiłem do szpitala. Kiedy tam dotarłem, lekarze powiedzieli mi, że mam chorobę Leśniowskiego-Crohna.

Reginald kontynuuje: w szpitalu otrzymywałem leki przeciw chorobie Crohna i Prednizolon – silny środek przeciwzapalny. Na szczęście gorączka spadła i pozwolono mi wrócić do domu.

Substancja przeciwko chorobie Leśniowskiego-Crohna nie zadziałała na mnie dobrze – biegunka pozostała, a ja chodziłem do toalety dwanaście razy dziennie.
Stałem się swoim własnym cieniem,
a mój świat ograniczał się do łóżka i toalety”

Pięć tygodni po hospitalizacji dostałem zapalenia trzustki. To było prawdopodobnie spowodowane przez lek przeciwko chorobie Leśniowskiego-Crohna. Potem użyłem innego leku przeciw tej chorobie, ale zapalenie trzustki powróciło w ciągu trzech dni.

Reginald wspomina: lekarze postanowili dać mi jeszcze silniejsze lekarstwo, które jest również stosowane w białaczce i jest zabronione w wielu krajach z powodu jego skutków ubocznych. Aby właściwie monitorować mój stan, co tydzień stawiałem się w szpitalu. Lek przyniósł pewne polepszenie, ale byłem słaby i nadal nie miałem stałego stolca. Musiałem spać przez dłuższy czas po południu, aby móc spędzać wieczory z moją rosnącą córką. Moi rodzice i mój przyjaciel zajmowali się sprzątaniem.

 

„Mój przyjaciel zaczął uprawiać marihuanę w ogrodzie”

 

W Internecie natknąłem się na historie sukcesu dotyczące stosowania medycznej marihuany dwóch Amerykanów z chorobą Leśniowskiego-Crohna: Coltyn Turner i Shona Banda. Oglądnąłęm również interesujący wywiad na Youtube z holenderskim chłopcem: Vital Hids. Paliłem trawkę w młodości i w przeciwieństwie do innych, uczyniła mnie bardziej żywotnym – sprawiała, że czułem się lepiej. Z powodu moich pozytywnych doświadczeń z paleniem marihuany i opowieści w Internecie, mój przyjaciel zaczął uprawiać rośliny konopi w swoim ogrodzie. Było to duże ryzyko, ponieważ mieszka w wynajętym domu, gdzie wspólnota mieszkaniowa stosuje politykę zerowej tolerancji dla narkotyków.

Kiedy byłem już w stanie palić rośliny, zdarzyło się coś, co wielu pacjentów cierpiących na chorobę Leśniowskiego-Crohna odczuwa, gdy palą trawkę – ból żołądka zmniejszył się, a moje jelita stały się spokojniejsze. Doświadczenie to przekonało mnie, że dobrze byłoby zacząć używać olejku CBD lub olejku z konopi. Potem jednak byłem nieźle sfrustrowany, ponieważ olejek był dla mnie zbyt drogi. Doszło do tego, że żyłem z zapomogi, musiałem ograniczyć wszystko, aby móc w ogóle jeść.

 

Krótko mówiąc, wiedziałem, co prawdopodobnie mnie wyleczy, ale nie było mnie na to stać.
Dopóki inny pacjent z tą samą chorobą nie powiedział mi o instytucie Medican Campus!”

Reginald kontynuuje: „Po otrzymaniu moich pierwszych testów związanych z działaniem olejku w instytucie Medican Campus, mój stolec stał się regularny w ciągu trzech dni. Nie widziałem tego w poprzednich latach. Po tygodniu mogłem zredukować popołudniowy odpoczynek (o półtorej godziny!) do drzemki trwającej od pół godziny do nawet 10 minut. Znowu mogłem zajmować się domem. Moi rodzice nie są już tak młodzi, więc poczułem wielką ulgę, kiedy wreszcie nie musiałem na nich polegać.

 

Nie spodziewałem się, że olejek z konopi przyniesie tak wielką ulgę,
nawet biorąc pod uwagę moje pozytywne doświadczenia z paleniem trawki.
Byłem bardzo szczęśliwy i wdzięczny!”

Mieszkam na południu kraju, ale bardzo chciałem udać się do Leeuwarden, aby osobiście spojrzeć w oczy ludziom z instytutu Medican Campus i powiedzieć: “dziękuję”. Oczywiście musiałem zaoszczędzić trochę pieniędzy na ten cel. Jednak mój przyjaciel zaskoczył mnie kupnem biletu na pociąg. Z moim doświadczeniem jako pracownik pomocowy, byłem zaskoczony, jak starannie ludzie z Instytutu komunikują się z osobami, które odwiedzają Instytut podczas dni otwartych.
„Znowu jestem fajnym tatą”
Uwielbiam instytut Medican Campus. Chciałbym wrócić do pracy, ale zajmie to trochę czasu, zanim mój poziom energii mi na to pozwoli. Słyszałem od innych pacjentów cierpiących na chorobę Crohna, że poprawa stanu fizycznego trwa najdłużej. Prawdopodobnie nigdy już nie będzie jak wcześniej, ale nawet jeśli mi się nie polepszy, to już i tak dużo zyskałem. Mogę teraz znowu przejść kilka kilometrów. To było naprawdę niemożliwe przed użyciem olejku z konopi. W ciągu ostatnich miesięcy czasami nawet siłowałem się z moim nastoletnim synem – mogę znów być fajnym tatą!

Może wydawać się to utopią, ponieważ wszystko na tym świecie toczy się wokół pieniędzy, ale sądzę, że holenderski rząd zrobiłby wielki krok legalizując i regulując kwestię konopi indyjskich. Potrzebna jest oczywiście kontrola dla młodzieży i właściwa edukacja, ale legalizacja i regulacja konopi oferują wiele korzyści. Pozostawienie uprawy większej ilości konopi doświadczonym ludziom, którzy są na tyle idealistyczni, aby nie traktować priorytetowo pieniędzy. Niech ci ludzie uprawiają czystą, naturalną marihuanę. Ponadto uważam, że wszyscy użytkownicy konopi powinni być w stanie uprawiać niewielkie ilości konopi na własny użytek bez postępowania karnego.
Niech ścigają za kradzież i zagrożenie pożarowe, ale nie za uprawę rośliny”
Szczerość na temat marihuany otwiera oczy wielu ludziom, takie jest moje doświadczenie. Moja znajoma powiedziała mi ostatnio, że kiedyś uważała, iż marihuanę używają tylko narkomani i życiowi nieudacznicy. Teraz widzi, jakie działanie ma olejek na jej męża, który początkowo również był przeciwny marihuanie. Oboje są zaskoczeni pozytywnymi efektami i teraz mają całkowicie inny punkt widzenia. “Dopiero teraz naprawdę słucham tego, co mówisz o tym, co konopie robią w twoim ciele” – powiedziała. Świetnie było to słyszeć.

Reginald opowiedział także swoją historię na Youtube. Możesz znaleźć ten film na youtube.com, wpisując hasła „Reginald” i „Crohn”. Aspekt dobroczynnego wpływu na epilepsję również się tam pojawia.