Gijs i problemy z oddychaniem przez genetyczną postać POChP.

Gijs i problemy z oddychaniem przez genetyczną postać POChP.

”Oddycha mi się znacznie łatwiej dzięki olejkowi”

Czasami mówi się, że morfina ułatwia oddychanie, ale to nie dotyczy mnie. Zarówno Valium, jak i morfina nie oddziałują dobrze na moje ciało. Nie mogłem nawet utrzymać głowy w górze, nie mówiąc już o tym, że nie byłem sobą – wspomina Gijs (61). Wolę olejek z konopi, który jest mniej uzależniający. Ponadto nie potrzebuję już innych leków, takich jak tabletki osłonowe na żołądek, które musiałem przyjmować z powodu silnych środków przeciwbólowych.

Uważam, że ludzie z instytutu Medican Campus
są niezwykle odważni.
Są idealistami, którzy wierzą w korzystny wpływ olejku z konopi i pracują bardzo ciężko
aby pomóc chorym ludziom”

Z każdym rokiem tracę pojemność płuc – mówi Gijs. Mam genetyczną postać POChP, moje ciało niszczy własne pęcherzyki płucne. Obecnie pojemność płuc wynosi mniej niż 20 procent. Z powodu POChP szybko dostaję długotrwałych infekcji i zwykłe przeziębienie zawsze rozwija się w coś poważniejszego. Jestem przykuty do łóżka od roku – jestem w fazie końcowej.
„To niedorzeczne, że ludzie mogą zostać złapani za posiadanie kilku liści”
Gijs kontynuuje: dzięki kontaktom, które nawiązałem w ośrodku rehabilitacyjnym, postawnowiłem skontaktować się z instytutem Medican Campus. Około dziesięć miesięcy temu po raz pierwszy spróbowałem olejku z konopi. Okazało się, że jestem bardzo wrażliwy. Jedna kropla najsłabszego olejku cztery razy dziennie to dla mnie więcej niż potrzeba.
Dzięki olejkowi z konopi mogę oddychać o wiele łatwiej i swobodniej, ale również lepiej sypiam”
Ponieważ nie wychodzę już z domu, nie mam bujnego życia towarzyskiego. To mnie kiedyś stresowało, ale nie od czasu zażycia olejku z konopi – teraz czuję się lepiej psychicznie. Wrażenia zmysłowe są bardziej bezpośrednie, przez co szybciej się rozpraszam i mniej się martwię. Lubię rzeczy dookoła mnie: muzykę, moją rodzinę, telefon, program telewizyjny. To dla mnie ogromna korzyść – co więcej, odczuwam znacznie mniejszy ból w mięśniach!

 

Legalizacja marihuany jest dla mnie bardzo ważna”

 

Dawniej było to łatwiejsze. Myślę, że to niedorzeczne, iż ludzie, którzy mają w domu kilka roślin, mogą teraz za to zostać ukarani. To przesada, że w wielu ogrodach rosną najbardziej trujące rośliny, które mogą zostać użyte do morderstwa, podczas gdy policja wkłada tyle wysiłku w zwalczanie konopi. Tarasy z lampami grzewczymi nad nimi również nie stanowią problemu, ale kiedy zawisną już nad roślinami, możesz zacząć się pakować.