Migreny a CBD

Migreny a CBD

Migrena i używanie konopi

 

W przypadku migren (a także innych chorób) dostępne leki nie zapewniają ulgi dla 25 % użytkowników, a działania niepożądane są często szkodliwe. Konopie mogą być rozwiązaniem dla tej grupy pacjentów, chociaż brak jest gwarancji, że będzie działać na wszystkich.

Udowodniono, że wyciąg z konopi jest produktem naturalnym i nietoksycznym,
a także bezpiecznym w użyciu dla ciała, dlatego zaleca się jego wypróbowanie,
jeśli nie zadziała – na pewno nie zaszkodzi!

THC jest jednym z działających kannabinoidów w konopiach indyjskich i ma wpływ na uwalnianie serotoniny, substancji, która jest również związana z migreną. Regularne stosowanie zmniejsza stres, czego skutkiem jest rzadsze występowanie migren. Ciekawym jest, że produkty z substancją thc były lekiem przeciw migrenie do 1930 roku. Olejek CBD jest dobrym narzędziem, lecz w niektórych przypadkach nie działa tak efektywnie jak olej z THC. Niektórzy preferują waporyzację lub palenie, co w konsekwencji daje nam szybszy i silniejszy efekt.

Niedawny przegląd literatury medycznej
(Headache Center – Cleveland Clinic Neurological Institute w Cleveland, Ohio)
wykazał, że kannabinoidy zawarte w konopiach indyjskich mają potencjał terapeutyczny
w leczeniu zaburzeń bólowych głowy, w tym migren.

Brytyjscy lekarze leczyli bóle głowy i migreny za pomocą konopi indyjskich od 1840 roku, niestety wprowadzony niemalże na całym świecie zakaz w XX wieku doprowadził do zaprzestania badań nad medycznym zastosowaniem konopi. Istnieją pewne dowody na leczenie zaburzeń bólowych substancjami zawartymi w konopiach, ale obecne standardy dotyczące leków na receptę wzrosły, a naukowcy muszą udowodnić skuteczność leku, zanim pacjenci będą mogli go legalnie przyjmować.

Mamy nadzieję, że opublikowane informację w innych krajach oraz rozwój w dziedzinie konopi zachęci Polskich naukowców i lekarzy do rozpoczęcia badań bądź skłoni ich do przepisywania Cannabis dla ludzi cierpiących na bolesną migrenę. Uważamy, że zasługują oni na leczenie, które jest nie tylko funkcjonalne, ale również nie niesie za sobą szkodliwych skutków ubocznych.

„Z przeglądu 38 opublikowanych badań dotyczących oceny kannabinoidów w leczeniu bólu,
aż 71% badanych doszło do wniosku, że kannabinoidy miały empirycznie możliwe do udowodnienia
i statystycznie znaczące efekty przeciwbólowe, podczas gdy 29% nie odczuło różnicy”

Medican Campus na podstawnie własnych obserwacji wśród zarejestrowanych użytkowników wnioskuje, że Cannabinoidy działają przeciwbólowo, co potwierdza i publikuje Holenderskie Ministerstwo Zdrowia.