Astma a CBD

Astma a CBD

Astma i używanie Medycznych Konopi

Na początku może wydać się nam to trochę dziwne – „konopie” na astmę? Owszem! – działanie jest  pozytywne!  Chcielibyśmy  tutaj odróżnić wdychanie oparów (waporyzacje),  od spalania dymu.  Spalone produkty mogą podrażniać drogi oddechowe i błony śluzowe, natomiast  waporyzacja jest zdrowszą alternatywą (w wyniku waporyzacji dochodzi do odparowywania substancji aktywnych z roślin).
Przed wprowadzeniem zakazu używania konopi indyjskich leki przeciw astmie opierały się na konopiach indyjskich!

Lecznicze właściwości CBD

Badania, które odbywały się głównie w latach 70 pokazują, że konopie indyjskie są dobrym lekarstwem bogatym w cannabinoidy.  Jeden z nich – THC – powoduje, że oskrzela stają się szersze, działają dokładnie tak  samo jak leki w formie  inhalatora (inhalacje, wziewy), ale w naturalny sposób. W niektórych przypadkach zdarza się, że po inhalacji THC może wywołać zwężenie oskrzeli – występują one jednak bardzo rzadko.

Ludzie mogą korzystać z legalnego produktu CBD, który jest podawany doustnie w formie pasty lub wyciągu w formie kropli. Inną opcją jest odparowanie marihuany o wyższej zawartości CBD lub THC. Należy jednak pamiętać, że w przypadku waporyzacji THC efektem ubocznym jest to, że będziesz pod wpływem substancji psychotropowych, ale odczujesz natychmiastową ulgę.

Uwaga!!!
Należy zwrócić szczególną uwagę ponieważ Cannabis (ze względu na dużą zawartość terpenów) jak wiele innych substancji (np: orzechy, owoce morza, aspiryna czy pyłki), może powodować u niektórych osób reakcje alergiczne.
Aby uzyskać więcej informacji, zaloguj się na naszej stronie i wymień się doświadczeniami z pacjentami, którzy stosują Cannabis właśnie na takie przypadłości, które dotyczą również Ciebie!