Dawkowanie – Idealna zawartość

Dawkowanie – Idealna zawartość

Wysoka zawartość  jednej aktywnej substancji  nie zawsze jest lepsza!
Mniej może oznaczać więcej!

W tym artykule powiemy Ci, jak to możliwe? Zanim jednak odpowiemy na to pytanie, ważne jest małe wprowadzenie dla pełnego zrozumienia tematu.
Badania nad Cannabis doprowadziły do odkrycia największego układu neuroprzekaźników w naszym ciele. Ten system to układ endocannabinoidowy (ECS), który odpowiada za zarządzanie bardzo złożonymi procesami w naszym ciele, między innymi za: 

  • percepcję zmysłową,
  • układ oddechowy,
  • układ dokrewny,
  • układ nerwowy,
  • układ pokarmowy,
  • funkcjonowanie narządów,
  • funkcjonowanie układu odpornościowego.

Procesy te są kontrolowane przez własne Endocannabinoidy
np.  Anandamide i 2-AG,
które wpływają na procesy wiążąc się z receptorami (CB1 i CB2) ECS.

Nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, ile osób cierpi z powodu niedoboru endocannabinoidów. Czasami jest to uwarunkowane genetycznie, ale może być również spowodowane niezdrowym trybem życia np: przez przetworzone (nie zdrowe) jedzenie, zbyt mały wysiłek fizyczny, (nadmierne) stosowanie wielu leków, wirusy bądź też jeszcze inne czynniki. Niestety z powodu braku endokanabinoidów mogą wystąpić różne poważne choroby lub zaburzenia. Na szczęście powstały niedobór można uzupełnić  Cannabinoidami, które występują w roślinach konopi (Phytocannabinoids) zwanymi  THC i CBD. Cannabinoidy występują tylko w niektórych roślinach, ale to właśnie roślina konopi jest jedyną, która zawiera ich największą ilość, czyli ponad 120! Należy przede wszystkim podkreślić, że jest to jedyna roślina zawierająca substancję THC.
Roślina konopi zawiera największą ilość Cannabinoidów i jest jedyną, która zawiera THC!
Cannabinoidy rosną  obok siebie w naturze, gdzie bardzo rzadko można je znaleźć  w czystej postaci. Dzięki postępowi technologicznemu możliwe jest izolowanie tych związków. Wpływ cannabinoidów zależy od zastosowanej dawki i ich proporcji. Terpeny (aromaty), które rosną  w roślinie Cannabis, mają również  wpływ na działanie canabinoidów. Dowody medyczne pokazują, że po połączeniu cannabinoidów proporcje mogą zmienić działanie farmakologiczne, pomagając w leczeniu szerszego zakresu chorób. Ta synergia między cannabinoidami, terpenami i flawonoidami jest określana jako Efekt Entourage – nowa endogenna droga regulacji molekularnej Cannabinoidów.

Ekstrakty roślinne są  preferowane do celów leczniczych w odniesieniu do izolowanych cannabinoidów. Stosowanie izolatów do modulowania ekstraktów z pełnego spektrum jest wciąż realnym sposobem uzyskania proporcji, które normalnie nie są dostępne w naturalnych korelacjach cannabinoidowych.

Kiedy produkowane są fitocannabinoidy, mają one postać kwasową i mają określone reakcje farmaceutyczne. Konwersja może odbywać się za pomocą prostego procesu Dekorbaksylacji (która obejmuje zastosowanie ciepła w celu usunięcia grupy karboksylowej z cząsteczki). Ta aktywacja THCa przekształca ją w THC, czyniąc ją bardziej przeciwbólową  i psychoaktywną, niż działającą jako lek przeciwzapalny i przeciw napadowy. Jeśli w THC zostanie przekroczona temperatura, dekarboksylacja zostanie przerwana w dół do CBN, (zmniejszając psychoaktywność, ale zwiększając uspokojenie).

Dawkowanie

Każda odmiana rośliny konopi zawiera określony stosunek różnych Cannabinoidów, które wzmacniają i wpływają wzajemnie na siebie. Dzięki takiemu synergicznemu działaniu, każda odmiana będzie w stanie lepiej zaradzić konkretnej chorobie. Ze względu na to, że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na produkty konopne, nie istnieje idealna dawka. Niektóre osoby mają niewielki niedobór Cannabinoidów, inne znacznie większy, na szczęście powstały deficyt można w wielu przypadkach uzupełnić. Niezależnie od tego, czy używasz bardzo mało oleju o wysokiej zawartości CBD/THC, czy nieco więcej oleju o niskiej zawartości CBD/THC, najważniejsza jest zawartość wszystkich Cannabinoidów. Możliwe jest, że olej o niskiej zawartości CBD/THC będzie działał lepiej na Ciebie, ponieważ zawiera więcej pozostałych substancji, które Twoje ciało dobrze wykorzysta. Niestety znalezienie idealnej dawki i proporcji, oznacza osobiste wyszukiwanie i samo miareczkowanie. Nie jest to zależne wyłącznie od wagi pacjenta – to trochę tak jak z alkoholem – niektórym wystarczą dwa piwa, inni po czterech nadal funkcjonują.
Pozwól organizmowi przyzwyczaić się do rośliny Cannabis przez kilka dni i zrób to za pomocą najniższej dawki.
Mniejsze stężenie jest idealne na pierwszych etapach. Słuchaj uważnie swojego ciała i gdy tylko zauważysz efekty, pozostań na tej dawce która dała ci pierwsze efekty. Następnie możesz powoli zwiększać dawkę do punktu, w którym osiągniesz maksymalny efekt (nie zaleca się rozpoczęcia od największej dawki, ponieważ efekty są często mniejsze).
Terapeutyczny rezultat nie oznacza przyjęcie dawki wywołującej otępienie lub otumanienie.

Użytkowniku Pamietaj!

Zawsze dokonuj zakupu od zaufanego dostawcy, który posiada raporty z testów (metale ciężkie, pestycydy, grzyby, pleśnie) i spełnia wszystkie wymagania prawne!
Kombinacja – zmiana szczepów może zwiększyć efekt!