Terapia ALS przez CBD

Terapia ALS przez CBD

ALS i używanie Medycznych Konopi ( Cannabis)

Jak wielu z nas wie, ALS (stwardnienie zanikowe boczne) jest wyniszczającą chorobą, której medycyna jeszcze nie zdiagnozowała. Przyczyny powstania choroby nie są znane do dnia dzisiejszego i niestety jest ona nieuleczalna.
W przypadku takiej choroby skupiamy się na tym, aby życie było komfortowe i trwało najdłużej jak to możliwe!

Badania wykazały, że myszy (zmutowane) leczone ekstraktem z marihuany zawierającym THC miały dłuższą żywotność i lepszą jakość życia niż myszy, które nie były leczone konopiami indyjskimi. W 2010 roku opublikowano badania w American Journal of Hospice & Palliative Care, które przedstawiły korzyści jakie może nieść za sobą stosowanie konopi w leczeniu choroby ALS. Kilka z nich może być zastosowane również w leczeniu zaniku mięśni:

  • działanie przeciwzapalne
  • działanie antyoksydacyjne
  • zwiększa funkcję mitochondriów
  • zmniejszenie transmisji glutaminianu
  • modulowanie aktywności komórek mikrogleju
  • zapobieganie apoptozie (śmierci komórek) w zdrowych komórkach
  • efekty europrotekcyjne i neurotropowe (wspomaga powstawanie nowych połączeń między neuronami)

Na dzień dzisiejszy jest wiele badań, które potwierdzają że Konopie są skuteczne w leczeniu bólu, czyli jednym z najbardziej nękających objawów choroby zaniku mięśni. Badania z 2013 roku udowodniły że waporyzowany Cannabis był skuteczny w likwidowaniu bólu neuropatycznego. We wcześniejszych badaniach można było zauważyć, że palenie konopi trzy razy dziennie pozwoliło na ograniczenie środków przeciwbólowych i poprawiło jakość snu.
Marihuana nie jest zatem lekiem dla A.L.S. Jednak pacjent może czerpać korzyści z polepszonej jakości życia!
Aby uzyskać więcej informacji, zawsze możesz skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego – chętnie pomożemy!